שעות קבלה: בתיאום מראש
טלפון: 03-5279698
נייד: 050-6306357
כתובת: ביאליק 19, בת ים
 
בדרך הטבע - יוספה בראונשטיין
 
 
 
 
 

טיפול בכאבי ראש בעזרת שמנים טבעיים

כאבי ראש הם אחת הבעיות השכיחות והמטרידות ביותר.
רוב כאבי הראש נגרמים מהתכווצות של שרירי הצוואר והרקה ("כאב ראש תלוי מתח") אשר מלווה בתחושת לחץ בשכמות ובצוואר וב"פעימות" ברקות. בשני המצבים, עומס וסטרס מגבירים את תדירות וחומרת ההתקפים.
שינויים הורמונאליים (בעיקר מחזור הווסת), מחסור או עודף בשינה ושינויים סביבתיים כמו שינויי מזג אוויר, עלולים גם הם לעורר את ההתקפים.
לטיפול בכאבי ראש תלויי מתח ומיגרנה מציעה "מימוזה" שמנים טיפוליים המבוססים על צמחי מרפא ונוגדי חמצון: שמן רוזמרין, שמן טימין ושמן קמומיל. שמן רוזמרין של "מימוזה" ממריץ זרימת דם ומשפר את זרימת הדם למוח. זרימת דם משופרת למוח מעשירה אותו בחמצן ועל ידי כך מפחיתה את כאב הראש.
בנוסף מסייע הרוזמרין במצבים של סטרס וחולשה עצבית ובשילוב עם שמן קמומיל מפחית את הסטרס התורם להתפרצות התקפים של כאבי ראש ומיגרנה.
ל שמן טימין של "מימוזה" השפעה נוגדת כאב ונוגדת עווית. הקורנית המצויה (טימין), מכילה מרכיבים טבעיים דמויי אספירין ולכן היא מפחיתה כאב, נוקשות והתכווצות שרירים במצב של מתח צווארי ומיגרנה. שמן קמומיל של מימוזה משכך כאב מסוגים שונים, בכלל זה כאבי ראש תלויי מתח ומיגרנה, ובד בבד מרגיע מאד את מערכת העצבים.
הפעילות המשולבת מסייעת בהקלה מהירה על כאב הראש.

כיצד להשתמש בשמנים של "מימוזה" לצורך טיפול בכאבי ראש והרגעת מערכת העצבים?

למזוג מעט שמן מאחד השמנים לכף היד או לערבב מעט מכל אחד מהם, למרוח את הרקות, העורף, צוואר והלסת ולעסות אותם קלות. מומלץ לטפל בעזרת עיסוי מעט יותר עמוק של השכמות על מנת לשחרר את השרירים המכווצים. הרפיה של השרירים מקלה על כאב הראש תוך זמן קצר.