שעות קבלה: בתיאום מראש
טלפון: 03-5279698
נייד: 050-6306357
כתובת: ביאליק 19, בת ים
 
בדרך הטבע - יוספה בראונשטיין
 
 
 
 
 

מאמרים ומחקרים

 
חידושים בתחום הטיפול הטבעי בפיברומיאלגיה
 
חידושים בתחום הטיפול הטבעי בפיברומיאלגיה
הטיפול הטבעי ההוליסטי בפיברומיאלגיה מזמן מפעם לפעם תקוות חדשות
לחולות (וחולים) בזכות מחקרים חדשים מתחום התזונה וצמחי המרפא.

קרא עוד...
 

 
טיפים פרקטיים שיעזרו לך להתמודד עם תסמיני פיברומיאלגיה
 
טיפים פרקטיים שיעזרו לך להתמודד עם תסמיני פיברומיאלגיה
אבחון מדויק של פיברומיאלגיה והיכרות מקרוב עם תסמיניה ועם הדרכים השונות לטפל בה בליווי תמיכה מהסביבה הקרובה יכולים להקל על ההתמודדות היומיומית עם התסמונת ולשפר את איכות החיים. גם הטיפים שתוכלי לקרוא עליהם כאן, עשויים להקל ולסייע. את מוזמנת להשתמש בהם ולשתף מחוויותייך ב"צור קשר" באתר, בכתובת המייל: yosefa.brownstein@gmail.com או בדף הפייסבוק "לנצח את המחלות בדרך הטבע".
קרא עוד...
 

 
פסוריאזיס טיפול הוליסטי
 
טיפול הוליסטי בפסוריאזיס - לשיפור איכות החיים של החולים במחלה
פסוריאזיס היא מחלת עור אוטואימונית אשר נובעת מהתחלפות מהירה מדי של תאי העור. התחלפות נורמלית של תאי עור אורכת כחודש ימים במהלכה נושרים תאי העור המתים. אצל חולים בפסוריאזיס התהליך נמשך מספר ימים בלבד, כאשר תאי העור המתים אינם מספיקים לנשור. כתוצאה מכך, מצטברים...

קרא עוד...
 

 
 
 
מחלת סרקואידוזיס והמזונות שיסייעו לכם להתמודד איתה
סרקואידוזיס היא מחלה דלקתית כרונית הפוגעת בריאות, בלוטות הלימפה ולעיתים גם בעיניים, בכבד, בכליות ובעור. ישנם פעמים בהם המחלה חולפת מעצמה. בדרך כלל תסמיניה אינם מורגשים, אך במקרים קשים חולים מטופלים בדרך כלל בסטרואידים ובמדכאי מערכת חיסון.
במקרים אלה, רצוי לשלב מזונות עשירים בנוגדי חמצון ובמרכיבים אנטי דלקתיים ולעיתים להשתמש גם בתוספי תזונה וצמחי מרפא שימזערו את נזקי התרופות.
מהם המזונות היכולים לסייע בהתמודדות עם המחלה?
קרא עוד...
 

 
 
טיפול בהתקרחות אצל נשים וגברים בעזרת שמנים על בסיס צמחי מרפא
כל אדם מאבד מידי יום שערות כחלק מתהליך התחדשות תאי הגוף. בדרך כלל אין צורך להיות מוטרדים מאובדן טבעי של השיער.
קרא עוד...
 

 
 
טיפול טבעי בטחורים
טחורים הם אחת הבעיות הכואבות, תרתי משמע, ממנה סובלים בצורה כרונית לא מעט נשים וגברים, בעיקר בגילאים 45-65. מרביתם נמנעים מלעסוק בנושא בגלל המבוכה הנלווית אליו.

קרא עוד...

 

 
 
ניקוי כבד שומני
כבד שומני הינו מצב שבו מצטברת כמות גדולה של שומן (כולסטרול, טריגליצרידים) בתאי הכבד שעולה על 5% ממשקלו של הכבד. מצב שלכבד שומני הוא הפיך, אך אם אינו מטופל עלול להתפתח בטווח הארוך לדלקת של הכבד, להצטלקות הכבד ולכשל בתפקודו (שחמת הכבד).

קרא עוד...
 

 
 
טיפול ביובש בפה בדרך טבעית
יובש ברקמות ריריות כמו פה, אף, עיניים וגרון הוא אחת התופעות שפוגעות באיכות החיים בצורה קשה. יובש בפה מתבטא במיעוט רוק עד מחסור מוחלט בו. גם כאשר קיים מעט רוק הוא סמיך וצבעו לבן.

קרא עוד...
 

 
 
טיפול ביובש בעיניים - באופן טבעי
יובש בעיניים הוא אחת התופעות המטרידות והמציקות ביותר. יובש בעיניים מתבטא לעיתים קרובות במחסור בדמעות, תחושה של "חול" בעין, גרד, אדמומית, רגישות וכאב.

קרא עוד...
 

 
 
 
גיל המעבר הוא שלב טבעי בחיי האישה. זהו הגיל שבין שלב הפוריות לשלב הבלות,
במהלכו השחלות מפסיקות בהדרגה לייצר את הורמוני המין הנשיים, אסטרוגן ופרוגסטרון
והווסת נפסקת בהדרגה עד למצב שבו אינה מופיעה במשך שנה לפחות. שלב זה יכול
להימשך בין שנתיים לעשר שנים כאשר הווסת נפסקת בסביבות העשור החמישי לחיים.
עישון, היעדר לידות, תרופות נגד דיכאון וחשיפה לחומרים כימיים רעילים מגבירים את
הפוטנציאל לגיל מעבר מוקדם. כריתת רחם ושחלות בטרם עת, בעיות הורמונליות
שונות וטיפולים כימותרפיים גורמים גם הם להקדמת גיל המעבר ולהופעת התסמינים
האופייניים.

קרא עוד...
 
 
 
הקלה על תסמיני פסוריאזיס ואטופיק דרמטיטיס
 
גורמים רבים תורמים להתפתחות מחלות עור ובכלל זה גורמים גנטיים, גורמי לחץ פיזי ונפשי, אלרגיות למזון או חומרים מגרים שגורמים להתפתחות דלקות עור והפיכתן מאקוטיות לכרוניות.
מחלות של חיסון עצמי (מחלות אוטואימוניות) נוטות להתפרץ בעוצמה בעונות המעבר (אביב וסתיו). כך מתנהגות גם מחלות העור האוטואימוניות, פסוריאזיס ואטופיק דרמטיטיס.
פסוריאזיס היא מחלת חיסון עצמי, בה הגוף מזהה את רקמת העור כאויב שלו ותוקף אותה. כתוצאה מכך מתפתחים מגוון תסמינים...

קרא עוד...
 
 
 
 
כחלק מהתחדשות התאים בגוף מאבד הגוף שערות מידי יום, אך במקומן צומח השיער מחדש. ככל שעולה הגיל, גובר קצב איבוד השיער על קצב צמיחתו מחדש. נשירת שיער הופכת לבעיה בריאותית כאשר השיער מתדלדל בכמות ניכרת והיא נובעת בעיקר מזרימת דם לקויה לקרקפת אך גם מחוסר איזון הורמונלי, חסרים תזונתיים, שימוש בתרופות שונות (נוגדי דיכאון, נוגדי קרישה, סותרי חומצה, טיפול ביתר לחץ דם) ולחץ נפשי ("סטרס").

קרא עוד...
 
 
 
 
כאבי ראש הם אחת הבעיות השכיחות והמטרידות ביותר.
רוב כאבי הראש נגרמים מהתכווצות של שרירי הצוואר והרקה ("כאב ראש תלוי מתח") אשר מלווה בתחושת לחץ בשכמות ובצוואר וב"פעימות" ברקות. בשני המצבים, עומס וסטרס מגבירים את תדירות וחומרת ההתקפים. שינויים הורמונאליים (בעיקר מחזור הווסת), מחסור או עודף בשינה ושינויים סביבתיים כמו שינויי מזג אוויר, עלולים גם הם לעורר את ההתקפים.

קרא עוד...
 
 
 
 
פיברומיאלגיה היא תסמונת המתאפיינת בכאב ותשישות כרוניים ללא גורם ידוע. כאשר פיברומיאלגיה מאובחנת ומטופלת בדרך הנכונה, לרוב זוכותהמטופלות (וגם המטופלים) להקלה בסימפטומים ולאיכות חיים טובה יותר.הבעיה טמונה באבחנה. זאת, משום שתסמיני המחלה "מחקים" תסמינים המאפיינים מחלות אחרות. ניקח לדוגמה את הכאב הכרוני המפושט והתשישות. מחלות כרוניות אחרות מתאפיינות גם הן בכאבי שרירים ומפרקים ותשישות כגון: תת פעילותשל בלוטות התריס ומחלות ריאומטיות שמקורן אוטואימוני (דלקת מפרקים שגרונית ולופוס).
קרא עוד...
 
 
 
 
מדובר ב-18 נקודות קטנות שנמצאות באזורים רגישים מסביב למפרקים. כאשר מפעילים עליהן לחץ קל או בינוני – מרגישים כאב. הנקודות הרגישות מפוזרותבאופן לא אקראי באזור הצוואר והשכמות, בגב, בעצמות בית החזה, במרפקים, בירכיים, בברכיים ובאזור הישבן. לא ידוע מה גורם לכאב, כאשר לוחצים על הנקודות האלו.

קרא עוד...

 
 
 
 
ויטמין D נקרא "וויטמין השמש". הוא מיוצר על ידי הגוף כאשר אנו נחשפים לשמש. בשנים האחרונות מתגלה מחסור בוויטמין בחלקים גדולים שלהאוכלוסייה, צעירים ומבוגרים, ולכן דווקא בארץ שטופת שמש כמו ישראל,מחסור בוויטמין D – די מפתיע.

קרא עוד...
 
 
 
פיברומיאלגיה מוכרת כיום כתסמונת עצמאית המורכבת מאוסף של תסמינים: כאבי שרירים ומפרקים, נוקשות של המפרקים, תשישות קשה, הפרעות בשינה, הפרעות במערכת העיכול, כאבי ראש, חרדה ודיכאון.
תסמונת המעי הרגיז מתאפיינת ברגישות רבה של תנועתיות המעי הגס ויכולה להתבטא בעצירות או שלשולים או בעצירות ושלשולים לסירוגין, כאבי בטן עוויתיים.

קרא עוד...
 
 
 
מחפשת טיפים יעילים שיעזרו לך להתמודד עם תסמיני הפיברומיאלגיה?

קרא עוד...
 
 
 
 
 
הטיפול המשלים בתסמונת סיוגרן, בדומה לטיפול הקונבנציונלי מכוון להקלת התסמינים הפוגעים באיכות החיים של המטופלים.
בשנתיים – שלוש השנים האחרונות התפרסמו מספר מחקרים קליניים על חלקן של חומצות שומן חיוניות בהקלת תופעת "העין היבשה"...

קרא עוד...
 
 
 
 
חוסר איזון במינרלים חיוניים כמו ברזל, אבץ ומגנזיום משפיע על בעיות קשב וריכוז ומחמיר אותן. מחסור במינרלים נובע בין היתר מתזונה לקויה דלה במזונות המספקים אותם, כאשר מחסור בברזל הינו החסר הנפוץ ביותר בקרב ילדים.
הברזל ממלא תפקיד מרכזי בנשיאת חמצן מהריאות לכל תא ותא בגוף וייצור אנרגיה, חיזוק מערכת החיסון

קרא עוד...
 
 
 
 
אחד הגורמים המשמעותיים המעודד התפתחות בעיות קשב, ריכוז והיפראקטיביות הינו אלרגיות או אי סבילות למזונות שונים.
מהי אלרגיה ומהי אי סבילות או רגישות למזון?
אלרגיה הינה מצב שבו מרכיב מסוים (מזון, צמחיה, אבק וכו') מעורר את התגובה של המערכת החיסונית המזהה אותו כפולש מזיק. מערכת החיסון מגיבה ל"פולש המזיק"

קרא עוד...
 

 
 
 
לבולמוס של אכילת פחמימות ובעיקר מתוקים ישנו הסבר מדעי: כמות האינסולין שמשחרר הלבלב אחרי אכילה של פחמימות מבוססת על מה שאכלנו בארוחות הקודמות.במצב תקין, האינסולין המופרש מצליח להעביר את אנרגית הפחמימות לכבד וכן לספוג סוכר מהדם ולהעבירו לתאים.

קרא עוד...
 
 
 
 
חיינו רצופים שינויים ומעברים. הם מתחילים מן הרגע שבו אנו עוזבים את הרחם ויוצאים אל אוויר העולם. הם עוברים דרך היציאה הראשונה מן הבית אל הגן עבור בבית הספר ונמשכים בדרך אל הצבא, האוניברסיטה, עבודה חדשה, נישואים, מעבר לדירה חדשה...
כל מעבר הוא בבחינת שינוי משמעותי בחייו של אדם, בין אם הוא ילד או בוגר.

קרא עוד...