שעות קבלה: בתיאום מראש
טלפון: 03-5279698
נייד: 050-6306357
כתובת: ביאליק 19, בת ים
 
בדרך הטבע - יוספה בראונשטיין
 
 
 
 
 

טיפול הוליסטי טבעי בפסוריאזיס

מקל על תסמיני המחלה ומשפר את איכות החיים של החולים בה

מה זה פסוריאזיס?


פסוריאזיס היא מחלת עור אוטואימונית אשר נובעת מהתחלפות מהירה מדי של תאי העור. התחלפות נורמלית של תאי עור אורכת כחודש ימים במהלכה נושרים תאי העור המתים. אצל חולים בפסוריאזיס התהליך נמשך מספר ימים בלבד, כאשר תאי העור המתים אינם מספיקים לנשור. כתוצאה מכך, מצטברים תאי עור בשכבות ונוצרים נגעים קשקשיים לבנים או כסופים. גורמים אחרים שעלולים לתרום להתפתחות של פסוריאזיס הם: תורשה, עיכול לקוי של חלבונים, תזונה לקויה, אלרגיה למזונות שונים, מצע חיידקים טובים דליל במעיים ועוד.

מהם תסמיני הפסוריאזיס?


הנגעים הקשקשיים יכולים להופיע כמעט בכל מקום בגוף, אבל בדרך כלל ניתן לראות אותם במרפקים, בקרקפת, בגב, בבית החזה ובברכיים. כאשר המחלה מופיעה בדרגת חומרה קלה, הנגעים אינם בולטים. בדרגת חומרה קשה, הנגעים יופיעו בכל מקום. יתכנו תסמינים נוספים כגון כאבי מפרקים ושברים וסדקים בציפורניים.
פסוריאזיס, כמחלות אוטואימוניות רבות תוקפת בעיקר צעירים בשנות העשרים או השלושים. יתכנו מקרים בהם ההתפרצות יכולה להיות חד פעמית ואז לחדול. לעומת זאת ישנם מקרים בהם התפרצות אחת היא תחילתה של מחלה כרונית המתנהלת בין התפרצות להפוגה.

טיפול טבעי בפסוריאזיס

מה הקשר בין השמנת יתר לפסוריאזיס?


אף שפסוריאזיס מוגדרת כמחלת חיסון עצמי (אוטואימונית), הצליחו חוקרים בשנים האחרונות להוכיח, כי השמנת יתר לא רק מחמירה את תסמיני המחלה, אלא גם מעודדת את התפרצותה. מחקר בריטי משנת 2014 קובע, כי אפילו ירידה קלה במשקל עשויה להקל על חומרת המחלה ותסמיניה.

טיפול הוליסטי בפסוריאזיס


טיפול רב תחומי טבעי בפסוריאזיס מגדיל את הסיכויים להקל באופן משמעותי על איכות החיים של החולים במחלה, בבחינת השלם קטן מסך חלקיו. טיפול רב תחומי כזה כולל: תזונה טבעית אנטי דלקתית לצד שימוש בצמחי מרפא ותוספי תזונה:

דגשים תזונתיים:


צריכת מזונות עשירים בחיידקים טובים (פרוביוטיקה) שעשויים לשפר את העיכול, לחזק את מערכת החיסון ולהפחית את התהליך הדלקתי; הגדלת כמות הסיבים התזונתיים בתפריט אשר מסייעים לסילוק רעלים מהמעיים;
העשרת התזונה במקורות לחומצות שומן חיוניות מסוג אומגה 3; הפחתת הצריכה של חלבון מהחי (בשר בקר, עוף, מוצרי חלב מבקר, ביצים) אשר מעודדים את התגובה הדלקתית.

צמחי מרפא ותוספי תזונה:


הטיפול בצמחי מרפא מתבסס על שילוב בין שימושים פנימיים לבין שימוש חיצוני (משחות, קרמים). השימוש הפנימי בצמחים מיועד לסלק פסולת מהגוף בדרך של שיתון והזעה, להפחית את התהליך הדלקתי ובצמחים המחזקים את סיבולת הגוף.
הטיפול החיצוני נעשה בעזרת קרמים או משחות על בסיס טבעי, אשר מכילים צמחים המפחיתים את הגירוד, מרגיעים את העור, משקמים את העור ומפחיתים את הדלקת.

המשחה לפסוריאזיס של "מימוזה" מבוססת על מיצוי מרוכז של צמחי מרפא בשמן זית אורגני ונוגדי חמצון, עשירה בצמחי מרפא המסייעים בהתחדשות רקמת העור, בחמאות טבעיות ובחומצות שומן חיוניות מסוג אומגה 3.
המשחה לטיפול בפסוריאזיס מבית "מימוזה" מוכיחה יעילות רבה בהפחתת תסמיני הפסוריאזיס: הנגעים הקשקשיים, הגירוד והכאב. המשחה מסייעת גם בהפחתת התהליך הדלקתי ובסילוק רעלים ופסולת דרך העור.


להשלמת הטיפול ההוליסטי מומלצת צריכת תוספי תזונה אשר משפיעים על הפחתת התהליך הדלקתי כגון חומצות שומן חיוניות מסוג אומגה 3, כורכום וכן תוסף של פרוביוטיקה באיכות טובה לשיפור תפקוד מערכת העיכול ומערכת החיסון.


לקבלת ייעוץ בנוגע לטיפול טבעי הוליסטי בפסוריאזיס - התקשרו 050-6306357
או מילאו פרטיכם בטופס "צור קשר" ואנחנו נחזור אליכם.