שעות קבלה: בתיאום מראש
טלפון: 03-5279698
נייד: 050-6306357
כתובת: ביאליק 19, בת ים
 
בדרך הטבע - יוספה בראונשטיין
 
 
 
 
 

תסמונת סיוגרן - Sjogren's Syndrome

תסמינים

תסמונת סיוגרן היא אחת המחלות הריאומטיות הפחות מאובחנות. מדובר במחלה אוטואימונית (מחלת חיסון עצמי) אשר נגרמת מחדירה של תאי דם לבנים לריריות והרס שלהן.

המחלה מתאפיינת במיעוט דמעות ורוק, יובש בעיניים (היוצרת תחושה של "חול בעיניים"), יובש בחלל הפה ובשפתיים, יובש באף, בגרון ובדרכי הנשימה העליונות המלווה בשיעול יבש, ממושך וטורדני וכן יובש בעור. אצל נשים מופיע לעיתים קרובות גם יובש בנרתיק שגורם לכאב וזיהומים פטרייתיים חוזרים ונשנים, תכיפות ודחיפות במתן שתן בעיקר בלילה, כאב צורב באזור השלפוחית והאגן וכאבים בזמן מגע מיני. תלונות אלו קשורות למצב כרוני הנקרא " תסמונת השלפוחית הכואבת" אשר מתאפיינת באותם התסמינים, אך ללא עדות לדלקת.

תסמונת סיוגרן עלולה להתבטא גם בהגדלה של בלוטות הרוק והלימפה, בעיקר באזור הצוואר והראש. תסמינים שכיחים אחרים הם: תשישות, עייפות וחולשה אשר פוגעים קשות באיכות החיים.

תסמונת סיוגרן - טיפול טבעי

סיוגרן טיפול טבעי

הטיפול בקליניקת בדרך-הטבע - מכיוון שלתסמונת סיוגרן אין ריפוי, הטיפול הטבעי שאני מציעה מכוון להקל את התסמינים הפוגעים באיכות החיים של המטופלים והוא כולל:
  • התאמה אישית של תפריט המתבסס על סילוק מזונות מעוררי דלקת כמו מזונות מעובדים בשר אדום בפרט, קפאין ואלכוהול ושילוב מזונות אנטי דלקתיים בתפריט היומי כגון: דגי ים צפוני המכילים חומצות שומן חיוניות מסוג אומגה 3, ירקות ירוקים וכתומים ופירות יער. זאת משום שתסמונת סיוגרן היא תוצאה של תהליך דלקתי.
  • נטילת תוספי תזונה וצמחי מרפא שמטרתם הקלה על תופעת היובש בעיניים, היובש והכיבים בחלל הפה ע"י הגברת ייצור הדמעות והרוק, הקלה על התשישות הקשה והעייפות הכרונית אשר פוגעות קשות בתפקוד היומיומי. תוספי התזונה וצמחי המרפא תומכים בגוף ומשפרים את יכולת העמידות וההסתגלות שלו, במיוחד במצבי סטרס כרוניים, פיזיים או נפשיים.
  • שמירה על לחלוחית קבועה של הנרתיק עשויה למנוע הישנות של זיהומים פיטרייתיים וחיידקיים, דוגמת דלקת בדרכי השתן.
  • לטיפול ביובש וגינלי הנובע מתסמונת סיוגרן ולמניעת זיהומים פטריתיים וחידקיים מציעה "בדרך הטבע" את השמן האינטימי של "מימוזה". השמן מבוסס על צמחי מרפא עשירים בחומרים ריריים (מוצילאג) אשר מספקים לחות לנרתיק, משקמים את הרקמה הרירית ומרגיעים גירוי וגרד. תערובת השמנים מכילה גם חומצות שומן ונוגדי חמצון.השמן האינטימי מתאים גם לנשים בגיל המעבר או חולות בתת פעילות של בלוטת התריס הסובלות מיובש וגינלי.


לקביעת פגישת ייעוץ והתאמת תפריט אישית התקשרו 050-6306357

או מלאו פרטיכם בטופס "צור קשר" ואנחנו נחזור אליכם.