שעות קבלה: בתיאום מראש
טלפון: 03-5279698
נייד: 050-6306357
כתובת: ביאליק 19, בת ים
 
בדרך הטבע - יוספה בראונשטיין
 
 
 
 
 

טיפול ביובש בפה בדרך הטבעית


יובש ברקמות ריריות כמו פה, אף, עיניים וגרון הוא אחת התופעות שפוגעות באיכות החיים בצורה קשה. יובש בפה מתבטא במיעוט רוק עד מחסור מוחלט בו. גם כאשר קיים מעט רוק הוא סמיך וצבעו לבן. העדר רוק גורם לתחושת צימאון קבועה, טעם וריח רע בפה, לשון מחופה בחיפוי לבן עבה וקושי ללעוס את המזון ולבלוע אותו. בטווח הארוך עלול מחסור ברוק לגרום לעששת שיניים, שהרי תפקידו של הרוק, בין היתר הוא להגן על הפה והשיניים מפני זיהומים חיידקיים ופטרייתיים.

יובש בפה


מהן הסיבות ליובש בפה?

גורמים שונים יכולים לגרום להתפתחות יובש בפה (xerostomia):
- נטילת תרופות: יובש בפה הוא תופעת לוואי מוכרת של כ-400 תרופות ובמיוחד תרופות פסיכיאטריות שגורמות להפחתה בייצור הרוק.
- תסמונת סיוגרן: מחלה אוטואימונית (מחלת חיסון עצמי) אשר הורסת את הריריות בגוף וגורמת ליובש והעדר דמעות, יובש בפה, באף ובגרון שאליו מתלווה גם צרידות. המחלה אופיינית בעיקר בנשים מעל גיל 40. יובש בפה הוא אחד מתסמיניה הבולטים.
- סרקואידוזיס: מחלה דלקתית לא זיהומית רב מערכתית, המערבת בעיקר את הריאות, אך מתבטאת בין היתר גם בירידה בייצור הרוק ויובש בפה.
- טיפול כימותרפי והקרנות אשר פוגעים קשות בבלוטות הרוק וכתוצאה גורמים ליובש קיצוני בפה.
- סוכרת ומחלות מטבוליות אחרות.
- שתייה לא מספקת.


איך מטפלים ביובש בפה בגישה של קליניקת "בדרך הטבע"

לצורך טיפול ביובש בפה, משלבת קליניקת "בדרך הטבע" בטיפול צמחי מרפא סיניים ומערביים ותוספי תזונה המתבססים על מחקרים קליניים שיעילותם הוכחה בהפחתת תסמיני היובש בפה.

מחקר של חוקרים סיניים בנושא שהתבצע בשנים האחרונות מצא כי שילוב של צמחי מרפא סיניים הצליח להפחית את היובש בפה, ובו בזמן להגדיל באופן משמעותי את ייצור הרוק. גם שורה של צמחי מרפא מערביים הוכחו ככאלה הממריצים את פעילות בלוטות הרוק לייצור רוק. "בדרך הטבע" משלבת בטיפול ביובש בפה, גם תוספי תזונה אשר מונעים התפתחות מחלת חניכיים כתוצאה מהיובש הכרוני. תוספי התזונה מגנים על רקמת החניכיים, מחזקים אותה ומונעים התפתחות דלקת.

לסיכום, הטיפול המשולב בצמחי מרפא ותוספי תזונה שמציעה "בדרך הטבע" עשוי להקל מאד על הסובלים מיובש בפה ולשפר את איכות חייהם.
לקביעת פגישת ייעוץ והתאמת טיפול אישי התקשרו 050-6306357
או מילאו פרטיכם בטופס "צור קשר" ואנחנו נחזור אליכם.