אטופיק דרמטיטיס

 
אטופיק דרמטיטיס או כפי שהיא מכונה "אסטמה של העור", היא מחלה אלרגית כרונית (אשר ברקע לה תיתכן פעילות מוגברת של מערכת החיסון). היא מתפתחת בדרך כלל בילדות (80% מהמקרים) ולעיתים נמשכת גם בתקופת הבגרות כמחלה כרונית. עם זאת, היא עשויה להיחלש עם הזמן. אלרגיה למזונות, חשיפה למתח נפשי, שימוש בחומרים המייבשים את העור וזיהומי עור שונים עלולים להאיץ התפתחות של אטופיק דרמטיטיס.
 
 

אוטופיק דרמטיטיס - תסמינים

 
"אסטמה של העור" מתאפיינת ב:
 
  • עור יבש
 
  • הזעה מוגברת הגורמת לגרד והופעה של נגעים קטנים על העור.
 
  • לעיתים מופיעה על הנגעים גם קשקשת
 
הנגעים (בעיקר אצל תינוקות) נוטים להופיע בקפלי הברכיים, הלחיים, החלק הפנימי של הזרועות ובגב.
התלונה העיקרית היא גרד בלתי נסבל אשר פוגע בשינה ובאיכות החיים ככלל. גירוד בלתי פוסק של העור עלול לגרום להתפתחות של פצעים פתוחים החשופים לזיהומים.

 
 
 

הטיפול הטבעי באטופיק דרמטיטיס שמציעה קליניקת "בדרך הטבע"

 
הטיפול הטבעי ההוליסטי שמציעה קליניקת "בדרך הטבע" כולל:
התאמת תפריט אישי המבוסס על מזונות היפואלרגניים, שכן מדובר במחלה המתפתחת על רקע אלרגי, הגברת הצריכה של מזונות העשירים בחומצות שומן חיוניות מסוג אומגה 3 אשר מסייעים להפחתת התגובה הדלקתית וכן ויטמינים, מינרלים ונוגדי חמצון (ויטמיני A ו-C , אבץ) החיוניים לשמירה על בריאות העור.
לצד זאת תינתנה הנחיות כלליות להימנעות ממזונות המחמירים את האלרגיה והתפרצות הנגעים בעור.
המלצות לתוספי תזונה המסייעים לשיפור תפקוד מערכת החיסון ומערכת העיכול, חומצות שומן חיוניות מסוג אומגה 3 לשם הפחתת הדלקת ואחרים.
במידה ומדובר במטופלים בוגרים ניתן להוסיף גם מרשם לפורמולת צמחי מרפא להפחתת ומניעת התגובה האלרגית וסילוק פסולת מהגוף הגורמת לגירוי בעור.
למטופלים צעירים מגיל 12 מציעה "בדרך הטבע" תערובת שמנים לטיפול מקומי של "מימוזה", מותג מוצרי הרוקחות הטבעית של "בדרך הטבע" המבוססת על צמחי מרפא אשר נמצאו יעילים בהפחתת האודם, הגירוד, הפריחה, היובש והקשקשת. תערובת השמנים מסייעת בהפחתת התהליך הדלקתי ותדירות התפרצויות המחלה, ריפו הרקמה המודלקת והתחדשותה.

 
אין אנו מטפלים באטופיק דרמטיטיס בילדים מתחת לגיל 12
 
 
ההמלצות הנזכרות לעיל הינן כלליות בלבד.

מומלץ לפנות לייעוץ להתאמת תוכנית טיפול אישית המותאמת למצב החולה והתסמינים עליהם הוא מתלונן.
 
לקביעת פגישת ייעוץ והתאמת טיפול אישי התקשרו 050-6306357

או מלאו פרטיכם בטופס "צור קשר" ואחזור אליכם.