בעיות כלליות

 
 

פיברומיאלגיה

 
פיברומיאלגיה - Fibromyalgia מערבת כאבי שרירים ומפרקים בכל הגוף, עייפות קשה וממושכת, שינה לא מספקת ולא נוחה ועוד.
על מנת להקל עלייך לזהות אם חלית בפיברומיאלגיה, עני על השאלון המצורף למאמר ותוכלי להגיע לקליניקה שלי לקבלת יעוץ לגבי הטיפול.
רוצה להקל על התסמינים של פיברומיאלגיה ולשפר את איכות החיים? תוכלי לעשות זאת באמצעות הטיפול הטבעי: תזונה "מפחיתת דלקת" המפחיתה כאב ותשישות, צמחי מרפא שמגבירים את עמידות הגוף ומנקים אותו ובכך מרגיעים את הכאב ומשפרים את השינה, תוספי תזונה אשר משפרים את תפקוד מערכת העיכול ועוד.
 
 
 

תסמונת המעי הרגיז

 
בתסמונת "מעי רגיז" תסמינים המאפיינים את המחלה, משתנים ממטופל למטופל והם יכולים להתאים גם למחלות שכיחות שתסמיניהן דומים כגון: כיבים בקיבה ובתריסריון; אי סבילות ללקטוז; מחלות בדרכי המרה; מחלות ספיגה כמו צליאק; סרטן המעי הגס או פי הטבעת.
הטיפול בתסמונת המעי הרגיז נגזר מהמופע הדומיננטי: עצירות, שלשולים או עצירות ושלשולים לסירוגין ומהתסמינים הנלווים כגון: גזים, נפיחות, כאבי בטן וביטויים רגשיים כמו חרדה ודיכאון.
 
 
 

מיגרנה

 
רוב כאבי הראש נגרמים מהתכווצות של שרירי הצוואר והרקה ("כאב ראש תלוי מתח") אשר מלווה בתחושת לחץ בשכמות ובצוואר וב"פעימות" ברקות. בשני המצבים, עומס וסטרס מגבירים את תדירות וחומרת ההתקפים.
לטיפול בכאבי ראש תלויי מתח ומיגרנה מציעה "מימוזה" שמנים טיפוליים המבוססים על צמחי מרפא ונוגדי חמצון: שמן רוזמרין, שמן טימין ושמן קמומיל.
 
 
 

יובש בפה

 
יובש ברקמות ריריות כמו פה, אף, עיניים וגרון הוא אחת התופעות שפוגעות באיכות החיים בצורה קשה. יובש בפה מתבטא במיעוט רוק עד מחסור מוחלט בו. גם כאשר קיים מעט רוק הוא סמיך וצבעו לבן.
לצורך טיפול ביובש בפה, משלבת קליניקת "בדרך הטבע" בטיפול צמחי מרפא סיניים ומערביים ותוספי תזונה המתבססים על מחקרים קליניים שיעילותם הוכחה בהפחתת תסמיני היובש בפה.
 
 
 

יובש בעיניים

 
יובש בעיניים הוא אחת התופעות המטרידות והמציקות ביותר. יובש בעיניים מתבטא לעיתים קרובות במחסור בדמעות, תחושה של "חול" בעין, גרד, אדמומית, רגישות וכאב.
קליניקת "בדרך הטבע" משלבת בטיפול צמחי מרפא ותוספי תזונה המתבססים על מחקרים קליניים שיעילותם הוכחה בהפחתת תסמיני היובש בעיניים ואף היעלמותם תוך פרקי זמן לא ארוכים.
 
 
 

נשירת שיער

 
כל אדם מאבד מידי יום שערות כחלק מתהליך התחדשות תאי הגוף. ככל שעולה הגיל, גובר קצב איבוד השיער על קצב צמיחתו מחדש. ככלל, אין צורך להיות מוטרדים מאובדן טבעי של השיער, אולם דילול ניכר עד כדי התקרחות הוא בבחינת בעיה בריאותית, כאובה ומתסכלת, בין אם מדובר בנשים ובין אם בגברים.
"בדרך הטבע" מציעה לטיפול בהתקרחות נשית את תערובת השמנים לנשים לזירוז צמיחת השיער ולטיפול בנשירת שיער והתקרחות אצל גברים את תערובת השמנים לגברים לזירוז צמיחת השיער. (שתי התערובות שונות בהרכבן וייחודיות).