הגישה הטבעית לטיפול בגיל המעבר: שמנים טיפוליים, תזונה וצמחי מרפא.

 

מהו גיל המעבר?

 
גיל המעבר הוא שלב טבעי בחיי האישה. זהו הגיל שבין שלב הפוריות לשלב הבלות, במהלכו השחלות מפסיקות בהדרגה לייצר את הורמוני המין הנשיים, אסטרוגן ופרוגסטרון והווסת נפסקת בהדרגה עד למצב שבו אינה מופיעה במשך שנה לפחות.
שלב זה יכול להימשך בין שנתיים לעשר שנים כאשר הווסת נפסקת בסביבות העשור החמישי לחיים. עישון, היעדר לידות, תרופות נגד דיכאון וחשיפה לחומרים כימיים רעילים מגבירים את הפוטנציאל לגיל מעבר מוקדם. כריתת רחם ושחלות בטרם עת, בעיות הורמונליות שונות וטיפולים כימותרפיים גורמים גם הם להקדמת גיל המעבר ולהופעת התסמינים האופייניים.

הסיכון העיקרי הכרוך בגיל המעבר הוא זה הקשור להתפתחות אוסטיאופורוזיס אשר
נובעת בין היתר מ: ירידה בייצור האסטרוגן הפוגע ביעילות ספיגת הסידן, צריכה מרובה
של מזונות אשר מעלים את רמת החומציות של הגוף ומגבירים את "בריחת" הסידן, סטרס
וקנדידה.
בעבר כאשר תוחלת החיים הייתה קצרה יותר, אישה שהגיעה לגיל 50 סיימה למעשה את חייה ולא הספיקה לחוות את תקופת המעבר ושלב הבלות. כיום, כשתוחלת החיים ארוכה יותר, בממוצע ב-30 שנה, מרבית הנשים עוברות את תקופת המעבר וחיות עוד כשליש מחייהן בשלב הבלות.
 

מהם תסמיני גיל המעבר?

 
גלי חום, המורגשים בחזה, בפנים, בכתפיים ובראש והזעה המסתיימת בצמרמורת - בממוצע 30 פעם ביום.
לעיתים מתלווים לגלי החום גם דופק מהיר, הסמקה וסחרחורת; כאבי ראש; יובש בנרתיק
כתוצאה מירידת רמת האסטרוגן, האחראי בין היתר על תחזוקת ותפקוד איברי המין הנשיים;.כאב במגע מיני וירידה בחשק המיני; עייפות; חרדה ודיכאון; עצבנות; שינה לא רצופה; דלקות חוזרות בדרכי השתן וקשיי ריכוז וזיכרון בעיקר הזיכרון הקצר.
 

מה מציעה קליניקת "בדרך הטבע" לטיפול בתסמיני גיל המעבר?

 
קליניקת "בדרך הטבע" מציעה טיפול משולב הכולל תזונה נכונה, תוספי תזונה וצמחי מרפא כמו גם שמנים טיפוליים להקלת התסמינים ובפרט יובש נרתיקי ויובש בעור:

  • תפריט מותאם אישית על בסיס של תזונה צמחונית, אשר על פי מחקרים מקלה על תסמיני גיל המעבר וכולל מזונות מן הצומח המכילים מרכיבים דמויי אסטרוגן, הגבלת כמות החלבון והשומן הרווי, המעטה בשתיית אלכוהול וקפאין ובצריכה של מזונות חריפים ומתובלים.

  • תוספי תזונה המכוונים להקלה על תסמיני גיל המעבר, שמירה על העצם וחיזוקה ואיזון הורמונלי, אך ללא תופעות הלוואי של אסטרוגן קונבנציונלי המוצע כטיפול חלופי בתקופת המעבר.

  • צמחי מרפא המכוונים גם הם לאיזון הורמונלי ולהקלה על תסמיני גיל המעבר.

  • טיפול בשמנים: "מימוזה" מציעה:

שמן אינטימי לטיפול ביובש וגינלי - לשימוש יומיומי אשר מקל על יובש בנרתיק ותורם ללחלוחו ועל ידי כך מונע כאב בזמן המגע המיני ובנוסף מפחית את הסיכון לדלקות חוזרות בדרכי השתן. הפורמולה מבוססת על מיצוי של צמחי מרפא מגבירי לחות בשמנים צמחיים וכן שמנים אחרים המכילים חומצות שומן ונוגדי חמצון כגון: שמן חוחובה, שמן נבט חיטה ושמן נר הלילה.

תערובת שמנים אנטי אייג'ינג - אשר מאטה את הזדקנות העור, תורמת לו לחות, שומרת על גמישותו, מפחיתה קמטים ומעניקה לו מראה חלק. התערובת עשירה בויטמין E, נבט חיטה ושמן נר הלילה אשר מרגיעים מתח וגלי חום, מסייעים בהפחתת המתח העצבי, העייפות והדיכאון.

 
ההמלצות הנזכרות לעיל הינן כלליות בלבד.

מומלץ לפנות לייעוץ להתאמת תוכנית טיפול אישית המותאמת למצב החולה והתסמינים מהם הוא סובל.

לקביעת פגישת ייעוץ והתאמת תפריט אישית התקשרו 050-6306357


או מלאו פרטיכם בטופס "צור קשר" ואנחנו נחזור אליכם.