הקלת תסמיני פסוריאזיס ואטופיק דרמטיטיס

 
גורמים רבים תורמים להתפתחות מחלות עור ובכלל זה גורמים גנטיים, גורמי לחץ פיזי ונפשי, אלרגיות למזון או חומרים מגרים שגורמים להתפתחות דלקות עור והפיכתן מאקוטיות לכרוניות.
מחלות של חיסון עצמי (מחלות אוטואימוניות) נוטות להתפרץ בעוצמה בעונות המעבר (אביב וסתיו). כך מתנהגות גם מחלות העור האוטואימוניות, פסוריאזיס ואטופיק דרמטיטיס.

פסוריאזיס היא מחלת חיסון עצמי, בה הגוף מזהה את רקמת העור כאויב שלו ותוקף אותה. כתוצאה מכך מתפתחים מגוון תסמינים: כתמים אדומים על העור אשר מתכסים בקשקשת כסופה או לבנה, עקצוצים וגרד.
האתרים המועדים לפורענות הם בדרך כלל המרפקים, הברכיים ועור הקרקפת. במקרים קשים יותר מופיעים תסמיני המחלה גם בשטחי עור אחרים בגוף כמו כפות הידיים והרגליים.פסוריאזיס תוקפת נשים וגברים באותה מידה.
היא מוגדרת על ידי הרפואה הקונבנציונלית כמחלה רב מערכתית (סיסטמית), שבה מלבד רקמת העור שהיא הנפגעת העיקרית, נפגעים גם המפרקים והחולים במחלה סובלים גם מכאב, נפיחות וקשיון של המפרק.

גם אטופיק דרמטיטיס או כפי שהיא מכונה, "אסטמה של העור", היא מחלה אוטואימונית, אשר מתפתחת בדרך כלל בילדות (80% מהמקרים) ולעיתים נמשכת גם בתקופת הבגרות כמחלה כרונית. עם זאת היא עשויה להיחלש עם הזמן. גם היא תוקפת נשים וגברים באותה המידה, אך בשונה מפסוריאזיס היא אינה מחלה רב מערכתית.
התסמינים האופייניים של אטופיק דרמטיטיס כוללים עור יבש, הזעה מוגברת הגורמת לגרד והופעה של נגעים קטנים על העור. לעיתים מופיעה על הנגעים גם קשקשת. הנגעים נוטים להופיע בדרך כלל בקפלי הברכיים, בחלק הפנימי של הזרועות, בפנים, בירכיים, בברכיים ובגב.
התלונה העיקרית היא הגרד הבלתי נסבל אשר פוגע באיכות החיים והשינה ובהמשך הופך את העור לקשה ומחוספס.

"מימוזה", מותג הרוקחות הטבעית מבית "בדרך הטבע" מציעה מגוון של משחות ושמנים טיפוליים המבוססים על צמחי מרפא ושמנים צמחיים אורגניים לטיפול בפסוריאזיס ואטופיק דמרמטיטיס:

לטיפול בפסוריאזיס מציעה "מימוזה" משחה טבעית לפסוריאזיס. המשחה עשירה בחמאות טבעיות, בוויטמין E ובשמנים המסייעים בהקלת התהליך הדלקתי, סילוק רעלים ופסולת דרך העור והתחדשות רקמת העור. במקרה של Psoriatic Arthritis מומלץ לשלב עם תערובת שמנים לטיפול בכאבי שרירים ומפרקים.

"מימוזה" מציעה גם את תערובת השמנים לטיפול בפסוריאזיס בקרקפת. תערובת השמנים עשירה בצמחי מרפא המסייעים בהפחתת בהפחתת הנגעים הקשקשיים בקרקפת, הגרד והכאב.בדומה למשחה, גם תערובת השמנים מפחיתה את התהליך הדלקתי, מסלקת רעלים ופסולת דרך העור ומסייעת בצמיחת השיער שנפגע עקב הטיפולים החיצוניים.

"מימוזה" מציעה לטיפול ב- אטופיק דרמטיטיס תערובת שמנים המתבססת על מיצוי מרוכז של סטלריה (כוכבית מצויה) וקמומיל, שמן צמחי אורגני ונוגדי חמצון. צמחי המרפא המרכיבים את התערובת נמצאו יעילים להפחתת האודם, הגרד, הפריחה, היובש, הקשקשת והגירוי בעור ומניעת פצעים כתוצאה מהגרד.
תערובת השמנים מסייעת בהפחתת התהליך הדלקתי ותדירות ההתלקחויות של המחלה, מרגיעה ומסייעת בריפוי הרקמה המודלקת והתחדשות הרקמה.

כל המוצרים של "מימוזה" מכילים 100% מרכיבים טבעיים ללא חומרים משמרים או סינטטיים.
 
ההמלצות הנזכרות לעיל הינן כלליות בלבד.

מומלץ לפנות לייעוץ להתאמת תוכנית טיפול אישית המותאמת למצב החולה והתסמינים מהם הוא סובל.

לקביעת פגישת ייעוץ והתאמת תפריט אישית התקשרו 050-6306357


או מלאו פרטיכם בטופס "צור קשר" ואנחנו נחזור אליכם.