יובש בעיניים

 
יובש בעיניים הוא אחת התופעות המטרידות והמציקות ביותר. יובש בעיניים מתבטא לעיתים קרובות במחסור בדמעות, תחושה של "חול" בעין, גרד, אדמומית, רגישות וכאב.
 
 

מהן הסיבות ליובש בעיניים?

 
גורמים רבים תורמים להתפתחות יובש בעיניים:
 
  • תסמונת סיוגרן: מחלה אוטואימונית אשר הורסת את הריריות בגוף וגורמת ליובש ומחסור בדמעות, יובש בפה, באף ובגרון שאליו מתלווה גם צרידות
 
  • שינויים הורמונאליים (ירידה ברמת האסטרוגן), אשר קשורים לגיל המעבר; ייצור לא תקין של דמעות כתוצרה מבעיה מבנית או אורגנית.
 
  • מחלות עפעפיים
 
  • שינויי מזג אוויר, במיוחד מזג אוויר שרבי המלווה באבק.
 
  • שהייה ממושכת בחדרים שבהם פועל מזגן - קור או חום.
 
 

הטיפול הטבעי ביובש בעיניים שמציעה קליניקת "בדרך הטבע"

 
קליניקת "בדרך הטבע" משלבת בטיפול צמחי מרפא ותוספי תזונה המתבססים על מחקרים קליניים שיעילותם הוכחה בהפחתת תסמיני היובש בעיניים ואף היעלמותם תוך פרקי זמן לא ארוכים.
 
הטיפול הטבעי ההוליסטי שמציעה קליניקת "בדרך הטבע" כולל התאמת תפריט אישי המבוסס על צריכה של מזונות אנטי דלקתיים ומגבירי לחות בעיניים (מזונות עשירים בחומצות שומן חיוניות מסוג אומגה 3, ויטמינים ומינרלים כגון ויטמיני A ו-C, אבץ, אשלגן, אשר מהווה מרכיב חשוב בשכבת הדמעות המכסה את הקרנית ועוד) לצד מתן הנחיות כלליות הכוללות הימנעות ממזון מעובד, עישון, צריכת קפאין ואלכוהול; המלצה לתוספי תזונה המתבססים על מחקרים קליניים עדכניים אשר מצביעים על יעילות גבוהה של חומצות שומן חיוניות מסוג אומגה 3 בשיפור מצב של עין יבשה והרכבת פורמולה של צמחי מרפא סיניים ומערביים אשר יוצרים דמעות, מזינים את רירית העין בלחות ומגנים עליה מתהליכי חמצון (הרס הרירית).

להקלה על יובש בעיניים מומלץ להכין חליטות של זרעי שומר / פרחי קמומיל / עלי ארטישוק מיובשים / תה ירוק ולהשתמש בהן לפי הצורך לקומפרסים.

לסיכום, הטיפול ההוליסטי שמציעה "בדרך הטבע" עשוי להקל מאד על הסובלים מיובש בעיניים ולשפר את איכות חייהם.

 
ההמלצות הנזכרות לעיל הינן כלליות בלבד.

מומלץ לפנות לייעוץ להתאמת תוכנית טיפול אישית המותאמת למצב החולה והתסמינים עליהם הוא מתלונן.
 
לקביעת פגישת ייעוץ והתאמת טיפול אישי התקשרו 050-6306357

או מלאו פרטיכם בטופס "צור קשר" ואחזור אליכם.