יובש בפה - xerostomia

 

איך מטפלים ביובש בפה בדרך טבעית

 
יובש ברקמות ריריות כמו פה, אף, עיניים וגרון הוא אחת התופעות שפוגעות באיכות החיים בצורה קשה. יובש בפה מתבטא במיעוט רוק עד מחסור מוחלט בו. גם כאשר קיים מעט רוק הוא סמיך וצבעו לבן. העדר רוק גורם לתחושת צימאון קבועה, טעם וריח רע בפה, לשון מחופה בחיפוי לבן עבה וקושי ללעוס את המזון ולבלוע אותו. בטווח הארוך עלול מחסור ברוק לגרום לעששת שיניים, שהרי תפקידו של הרוק, בין היתר הוא להגן על הפה והשיניים מפני זיהומים חיידקיים ופטרייתיים.

 
 

מהן הסיבות ליובש בפה?

 
גורמים שונים יכולים לגרום להתפתחות יובש בפה (xerostomia):
 
  • נטילת תרופות: יובש בפה הוא תופעת לוואי מוכרת של כ-400 תרופות ובמיוחד תרופות פסיכיאטריות שגורמות להפחתה בייצור הרוק.
 
  • תסמונת סיוגרן: מחלה אוטואימונית (מחלת חיסון עצמי) אשר הורסת את הריריות בגוף וגורמת ליובש והעדר דמעות, יובש בפה, באף ובגרון שאליו מתלווה גם צרידות. המחלה אופיינית בעיקר בנשים מעל גיל 40. יובש בפה הוא אחד מתסמיניה הבולטים.
 
  • סרקואידוזיס: מחלה דלקתית לא זיהומית רב מערכתית, המערבת בעיקר את הריאות, אך מתבטאת בין היתר גם בירידה בייצור הרוק ויובש בפה. טיפולים כימותרפיים והקרנות אשר פוגעים קשות בבלוטות הרוק וכתוצאה גורמים ליובש קיצוני בפה.
 
  • סוכרת ומחלות מטבוליות אחרות.
 
  • שתייה לא מספקת.
 
 

הטיפול הטבעי ביובש בפה שמעניקה קליניקת "בדרך הטבע"

 
לצורך טיפול ביובש בפה, משלבת קליניקת "בדרך הטבע" טיפול בתזונה טבעית ובצמחי מרפא סיניים ומערביים המתבססים על מחקרים קליניים שיעילותם הוכחה בהפחתת תסמיני היובש בפה.

  • הטיפול התזונתי מתבסס על הגברת הצריכה של מזונות שתכולת המים שלהם גבוהה, מזונות נוזליים בתפריט כמו מרקים ודייסות ואכילתם בטמפרטורת החדר, צריכה של מזונות חמוצים - חמצמצים המגבירים נוכחות רוק וממריצים את ייצורו.
  • המלצה לפורמולה של צמחי מרפא סיניים ומערביים אשר ממריצים את פעילות הבלוטות ליצירת רוק ומצליחים להגביר את כמותו באופן משמעותי.

לסיכום,
הטיפול המשולב תזונה טבעית וצמחי מרפא שמציעה "בדרך הטבע" עשוי להקל מאד על הסובלים מיובש בפה ולשפר את איכות חייהם
 
לקביעת פגישת ייעוץ והתאמת טיפול אישי התקשרו 050-6306357

או מלאו פרטיכם בטופס "צור קשר" ואחזור אליכם.