מאמרים ומחקרים

 
 
 

מאמרים בנושא מחלות דלקתיות

 
 
 
פרח
 
 
 
סרקואידוזיס היא מחלה דלקתית כרונית הפוגעת בריאות, בלוטות הלימפה ולעיתים גם בעיניים, בכבד, בכליות ובעור. ישנם פעמים בהם המחלה חולפת מעצמה. בדרך כלל תסמיניה אינם מורגשים, אך במקרים קשים חולים מטופלים בדרך כלל בסטרואידים ובמדכאי מערכת חיסון.
במקרים אלה, רצוי לשלב מזונות עשירים בנוגדי חמצון ובמרכיבים אנטי דלקתיים ולעיתים להשתמש גם בתוספי תזונה וצמחי מרפא שימזערו את נזקי התרופות.
מהם המזונות היכולים לסייע בהתמודדות עם המחלה?
 
 
 
 
 
פרח
 
 
 
הטיפול המשלים בתסמונת סיוגרן, בדומה לטיפול הקונבנציונלי מכוון להקלת התסמינים הפוגעים באיכות החיים של המטופלים.
בשנתיים – שלוש השנים האחרונות התפרסמו מספר מחקרים קליניים על חלקן של חומצות שומן חיוניות בהקלת תופעת "העין היבשה"...
 
 
 
 
 
פרח
 
 
 
"אנדוקרינולוג, ריאומטולוג ורופא משפחה נפגשו..." זה נשמע כמו התחלה של בדיחה, אבל זו ממש לא בדיחה. מסתבר, כי כבר שני עשורים שהרפואה מזהה שכיחות יוצאת דופן של תת פעילות בלוטת התריס (מחלה אנדוקרינית), בקרב חולות בתסמונת סיוגרן ובפיברומיאלגיה (מחלות ריאומטיות) בהשוואה לאוכלוסיה הכללית וזיקה ברורה ביניהן. כל שלוש המחלות שכיחות מאד בקרב נשים, שתיים מהן הן מחלות חיסון עצמי(מחלות אוטואימוניות) ומהוות גורם מרכזי לתחלואת נשים בגיל הפוריות.
 
 
 
 
 
פרח
 
 
 
האם קורה לך... שאת מתעוררת לעיתים קרובות בבוקר עם כאב וקושי להניע את המפרקים? יש לך תחושה של “חול בעיניים” ויובש בפה? תשישות כרונית? אם כן, ייתכן שאת סובלת מדלקת או תסמונת דמוית דלקת.
 
 
 
 
 
פרח
 
 
 
אינני “חסידה” של עולם הספורט, וטניס עוד פחות, אבל טניסאית כמו ונוס ויליאמס ומלחמתה מעוררת ההשראה ב”תסמונת סיוגרן” בה חלתה, גרמה לי לעקוב בעניין אחר מאבקה יוצא הדופן.
 
 
 
 
 
פרח
 
 
 
יושבת בסלון, שותה כוס קפה חם, בחוץ “אווירה של חורף”. מדליקה חימום. העיניים מתחילות לגרד. חושבת: אולי העיניים עייפות, אולי השינה תשפר את המצב.
יוצאת בבוקר לעבודה. תחושה של “חול בעיניים”, העיניים מגרדות ללא הפסקה. הן כואבות ואדומות. אני מתחילה להרגיש כי אין דמעות.
 
 
 
 
 
פרח
 
 
 
שתי כמות נוזלים גדולה במשך היום (10-12 כוסות) על מנת להקל על היובש בפה ובעיניים ולסלק פסולת ורעלים מהגוף. שתי בכל פעם כמות קטנה של מים או תה צמחים.
 
 
 
 
 
 
 

מאמרים בנושא מחלות עור

 
 
 
פרח
 
 
 
גורמים רבים תורמים להתפתחות מחלות עור ובכלל זה גורמים גנטיים, גורמי לחץ פיזי ונפשי, אלרגיות למזון או חומרים מגרים שגורמים להתפתחות דלקות עור והפיכתן מאקוטיות לכרוניות.
מחלות של חיסון עצמי (מחלות אוטואימוניות) נוטות להתפרץ בעוצמה בעונות המעבר (אביב וסתיו). כך מתנהגות גם מחלות העור האוטואימוניות, פסוריאזיס ואטופיק דרמטיטיס.
פסוריאזיס היא מחלת חיסון עצמי, בה הגוף מזהה את רקמת העור כאויב שלו ותוקף אותה. כתוצאה מכך מתפתחים מגוון תסמינים...
 
 
 
 
 
פרח
 
 
 
פסוריאזיס היא מחלת עור אוטואימונית כרונית, המתבטאת בכתמים אדומים דלקתיים המכוסים בקשקשת כסופה או לבנה ובתקופות של הפוגה בעור יבש ועבה. היא יכולה להופיע בכל אזור בגוף, אך בדרך כלל היא מתבטאת בקרקפת, במרפקים ובברכיים.
 
 
 
 
 
פרח
 
 
 
ההתעניינות הגוברת והולכת בפתרונות מהטבע למחלות כרוניות חשפה חולים רבים לתרומת צמחי מרפא, בהקלת התסמינים ובשיפור איכות החיים. קל וחומר כאשר מדובר במחלת הפסוריאזיס, מחלה אוטואימונית וגנטית של העור, שבה הנגעים מופיעים בדרך כלל בקרקפת, ברכיים, מרפקים, שוקיים ולעיתים גם בציפורניים.
 
 
 
 
 
 
 

מאמרים בנושא פיברומיאלגיה

 
 
 
פרח
 
 
 
הטיפול הטבעי ההוליסטי בפיברומיאלגיה מזמן מפעם לפעם תקוות חדשות
לחולות (וחולים) בזכות מחקרים חדשים מתחום התזונה וצמחי המרפא.

 
 
 
 
 
פרח
 
 
 
אבחון מדויק של פיברומיאלגיה והיכרות מקרוב עם תסמיניה ועם הדרכים השונות לטפל בה בליווי תמיכה מהסביבה הקרובה יכולים להקל על ההתמודדות היומיומית עם התסמונת ולשפר את איכות החיים. גם הטיפים שתוכלי לקרוא עליהם כאן, עשויים להקל ולסייע. את מוזמנת להשתמש בהם ולשתף מחוויותייך ב"צור קשר" באתר, בכתובת המייל: yosefa.brownstein@gmail.com או בדף הפייסבוק "לנצח את המחלות בדרך הטבע".
 
 
 
 
 
פרח
 
 
 
פיברומיאלגיה היא תסמונת המתאפיינת בכאב ותשישות כרוניים ללא גורם ידוע. כאשר פיברומיאלגיה מאובחנת ומטופלת בדרך הנכונה, לרוב זוכותהמטופלות (וגם המטופלים) להקלה בסימפטומים ולאיכות חיים טובה יותר.הבעיה טמונה באבחנה. זאת, משום שתסמיני המחלה "מחקים" תסמינים המאפיינים מחלות אחרות. ניקח לדוגמה את הכאב הכרוני המפושט והתשישות. מחלות כרוניות אחרות מתאפיינות גם הן בכאבי שרירים ומפרקים ותשישות כגון: תת פעילותשל בלוטות התריס ומחלות ריאומטיות שמקורן אוטואימוני (דלקת מפרקים שגרונית ולופוס).
 
 
 
 
 
פרח
 
 
 
ויטמין D נקרא "וויטמין השמש". הוא מיוצר על ידי הגוף כאשר אנו נחשפים לשמש. בשנים האחרונות מתגלה מחסור בוויטמין בחלקים גדולים שלהאוכלוסייה, צעירים ומבוגרים, ולכן דווקא בארץ שטופת שמש כמו ישראל,מחסור בוויטמין D – די מפתיע.
 
 
 
 
 
פרח
 
 
 
פיברומיאלגיה מוכרת כיום כתסמונת עצמאית המורכבת מאוסף של תסמינים: כאבי שרירים ומפרקים, נוקשות של המפרקים, תשישות קשה, הפרעות בשינה, הפרעות במערכת העיכול, כאבי ראש, חרדה ודיכאון.
תסמונת המעי הרגיז מתאפיינת ברגישות רבה של תנועתיות המעי הגס ויכולה להתבטא בעצירות או שלשולים או בעצירות ושלשולים לסירוגין, כאבי בטן עוויתיים.
 
 
 
 
 
פרח
 
 
 
מחפשת טיפים יעילים שיעזרו לך להתמודד עם תסמיני הפיברומיאלגיה?
 
 
 
 
 
פרח
 
 
 
מדובר ב-18 נקודות קטנות שנמצאות באזורים רגישים מסביב למפרקים. כאשר מפעילים עליהן לחץ קל או בינוני – מרגישים כאב. הנקודות הרגישות מפוזרות באופן לא אקראי באזור הצוואר והשכמות, בגב, בעצמות בית החזה, במרפקים, בירכיים, בברכיים ובאזור הישבן. לא ידוע מה גורם לכאב, כאשר לוחצים על הנקודות האלו.
 
 
 
 
 
 
 

מאמרים בנושאים נוספים

 
 
 
פרח
 
 
 
גיל המעבר הוא שלב טבעי בחיי האישה. זהו הגיל שבין שלב הפוריות לשלב הבלות, במהלכו השחלות מפסיקות בהדרגה לייצר את הורמוני המין הנשיים, אסטרוגן ופרוגסטרון והווסת נפסקת בהדרגה עד למצב שבו אינה מופיעה במשך שנה לפחות. שלב זה יכול להימשך בין שנתיים לעשר שנים כאשר הווסת נפסקת בסביבות העשור החמישי לחיים.
עישון, היעדר לידות, תרופות נגד דיכאון וחשיפה לחומרים כימיים רעילים מגבירים את הפוטנציאל לגיל מעבר מוקדם. כריתת רחם ושחלות בטרם עת, בעיות הורמונליות שונות וטיפולים כימותרפיים גורמים גם הם להקדמת גיל המעבר ולהופעת התסמינים האופייניים.

 
 
 
 
 
פרח
 
 
 
חיינו רצופים שינויים ומעברים. הם מתחילים מן הרגע שבו אנו עוזבים את הרחם ויוצאים אל אוויר העולם. הם עוברים דרך היציאה הראשונה מן הבית אל הגן עבור בבית הספר ונמשכים בדרך אל הצבא, האוניברסיטה, עבודה חדשה, נישואים, מעבר לדירה חדשה...
כל מעבר הוא בבחינת שינוי משמעותי בחייו של אדם, בין אם הוא ילד או בוגר.
 
 
 
 
 
פרח
 
 
 
לבולמוס של אכילת פחמימות ובעיקר מתוקים ישנו הסבר מדעי: כמות האינסולין שמשחרר הלבלב אחרי אכילה של פחמימות מבוססת על מה שאכלנו בארוחות הקודמות.במצב תקין, האינסולין המופרש מצליח להעביר את אנרגית הפחמימות לכבד וכן לספוג סוכר מהדם ולהעבירו לתאים.
 
 
 
 
 
פרח
 
 
 
יושבת בסלון, שותה כוס קפה חם, בחוץ “אווירה של חורף”. מדליקה חימום. העיניים מתחילות לגרד. חושבת: אולי העיניים עייפות, אולי השינה תשפר את המצב.
יוצאת בבוקר לעבודה. תחושה של “חול בעיניים”, העיניים מגרדות ללא הפסקה. הן כואבות ואדומות. אני מתחילה להרגיש כי אין דמעות.
 
 
 
 
 
פרח
 
 
 
ככלל, להגביר צריכת נוזלים, במיוחד בקיץ: מים, חליטות תה שונות, מרקים, חלב סויה, שקדים או אורז.