מיגרנה

 
כאבי ראש הם אחת הבעית השכיחות והמטרידות ביותר. רוב כאבי הראש נגרמים כתוצאה מהתכווצות של שרירי הצוואר והרקה ומכונים "כאב ראש תלוי מתח". הם מלווים בדרך כלל בתחושת לחץ בשכמות ובצוואר וב"פעימות" ברקות.

מיגרנה הינה התסמונת השכיחה והכואבת ביותר מבין הפרעות הכאב הכרוניות. מדובר בתסמונת המתבטאת באפיזודות של כאב ראש חד המלווה בבחילה, הקאות ו/ או תסמינים נוירולוגיים אחרים.

התסמונת פוגעת יותר בנשים מאשר בגברים. % 53 מהסובלים מהתקפי מיגרנה חווים קשיים בתפקוד היומיומי ורק 9% מסוגלים לתפקד כרגיל. לעיתים קרובות הם אינם מסוגלים ללמוד, לעבוד ולקיים פעילות חברתית.
קיימים שני סוגים של מיגרנה: המיגרנה הקלאסית המלווה מלבד כאב, בחילה או הקאה וסלידה מרעש ואור גם בטשטוש או הפרעות ראייה ("אורות מנצנצים", כתמי צבע) המופיעים כחצי שעה לפני ההתקף; ומיגרנה ללא ההפרעות התחושתיות.

גורמים סביבתיים, התנהגותיים, זיהומיים, תזונתיים (רעב, אלרגיה למזונות מסוימים, צריכה קבועה של אלכוהול), כימיים (ריחות שונים כמו בשמים) והורמונליים (מחזור הווסת, גלולות למניעת הריון, תנודות הורמונליות בתקופת גיל המעבר) לצד עומס וסטרס עלולים לזרז התקף של מיגרנה.
 
 

הטיפול הטבעי במיגרנה שמעניקה קליניקת "בדרך הטבע"

 
הטיפול הטבעי ההוליסטי שמציעה קליניקת "בדרך הטבע" כולל התאמת תפריט אישי המבוסס על צריכה של מזונות אנטי דלקתיים "מפחיתי מיגרנה" בעלי אפקט מרגיע אשר מרפים שרירים וכלי דם מכווצים, והימנעות ממזונות "מחוללי מיגרנה" כמו מזון מעובד, אלכוהול וקפאין, לצד שורה של הנחיות כלליות; התאמת תוספי תזונה ובניית פורמולה של צמחי מרפא אשר פועלים להרחבה של כלי דם במוח, בעלי פעילות אנטי דלקתית ומשרת שינה ומסייעים להפגת הכאב.

להעצמת הטיפול מציעה "בדרך הטבע" גם תערובת של שמנים טיפוליים אשר ממריצים זרימת דם ומשפרים את זרימת הדם למוח, נוגדי עווית, מפחיתים כאב ונוקשות של שרירי הצוואר במצב של מתח צוואר ומריגיעים את מערכת העצבים. שילוב מוצלח זה שמנים טיפוליים, תזונה מותאמת, תוספי תזונה ובמידת הצורך גם צמחי מרפא בשימוש פנימי, הינו "מכפיל כוח" אשר מפחית את עוצמת ותדירות ההתקפים ואף מביא למניעתם.
 
 

כיצד להשתמש בתערובת השמנים של "מימוזה" (מותג מוצרי הרוקחות הטבעית של "בדרך הטבע") להקלת מיגרנה והרגעת מערכת העצבים?

 
למזוג מעט שמן לכף היד, למרוח את הרקות, העורף, הצוואר והלסת ולעסות אותם קלות. לעסות מעט יותר עמוק את השכמות על מנת לשחרר שרירים מכווצים. הרפיה של השרירים מקלה על כאב הראש תוך זמן קצר.
למי שמעדיף מרקם מוצק יותר ניתן לקבל הרכב זה של שמנים גם במשחה.

 
ההמלצות הנזכרות לעיל הינן כלליות בלבד.

מומלץ לפנות לייעוץ להתאמת תוכנית טיפול אישית המותאמת למצב המטופל
והתסמינים עליהם הוא מתלונן.
 
לקביעת פגישת ייעוץ והתאמת טיפול אישי התקשרו 050-6306357

או מלאו פרטיכם בטופס "צור קשר" ואחזור אליכם.