פסוריאזיס – טיפים לטיפול והקלה על התסמינים

 

מהי פסוריאזיס?

 
פסוריאזיס היא מחלת עור אוטואימונית כרונית, המתבטאת בכתמים אדומים דלקתיים המכוסים בקשקשת כסופה או לבנה ובתקופות של הפוגה בעור יבש ועבה. היא יכולה להופיע בכל אזור בגוף, אך בדרך כלל היא מתבטאת בקרקפת, במרפקים ובברכיים.
מעבר לטיפולים הקונבנציונליים מציעה הרפואה המשלימה להקלה על הסימפטומים של הכאב והגרד סוגים שונים של טיפול ובכלל זה: תזונה טבעית אנטי דלקתית, תוספי תזונה וצמחי מרפא, משחה לפסוריאזיס מבוססת צמחי מרפא, פעילות גופנית, ארומתרפיה, דיקור סיני, מדיטציות, יוגה ועוד.
 
 

רשימת טיפים שיסייעו בהקלה על תסמיני פסוריאזיס:

 
  • שימוש בתוספי תזונה - ויטמין D, שמן נר הלילה ושמן פשתן. שמן פשתן מכיל חומצות שומן חיוניות (כגון: אומגה-3) אשר תורמות להפחתת התהליך הדלקתי.
  • בגלל שהעור מאד רגיש ומגורה, רצוי להשתמש בסבונים נטולי צבעים ומבשמים, העלולים לגרום להעלאת רמת הגירוי בעור.
  • תזונה - ישנם מזונות שרצוי להוריד להימנע מצריכתם: בשר אדום, מוצרי חלב, מזונות עתירי שומן וסוכרים אשר מגבירים את הדלקתיות. מומלץ להימנע גם מצריכת אלכוהול. מצד שני מומלץ לצרוך מזונות אשר תורמים להקלת התסמינים, כגון: דגים המכילים חומצות שומן חיוניות מסוג אומגה 3 (בקלה, מקרל, סלמון, טונה), להגביר צריכה של סיבים תזונתיים (ירקות על קליפתם, דגנים מלאים וקטניות. מומלץ לצרוך גם שמן זית בסלט ובבישול (לא בטיגון), וגם לשימוש חיצוני למשיחה על העור היבש והמגורה.
  • אמבטיות פושרות עם מלחים מים המלח, שמן זית או שימוש בשמנים צמחיים אחרים כגון: שמן קלנדולה, שמן סטלריה ושמן סרפד יכולים מאד להרגיע את העור. כמובן יש לדאוג להחזיר את הלחות העור לאחר האמבט, בעזרת קרמים טבעיים על בסיס צמחי מרפא או שמן זית.
  • שימוש במשחות טבעיות לטיפול בפסוריאזיס: משחה לפסוריאזיס טבעית וטובה של “מימוזה”, מכילה שילוב של צמחי מרפא ממוצים בשמן זית אורגני, נוגדי חמצון וחומצות שומן חיוניות. המשחה מסייעת בהפחתת הנגעים ובהקלה על הגרד והיובש בעור. חלק מצמחי המרפא המרכיבים את המשחה מסייעים בסילוק רעלים ופסולת דרך העור.
  • יש מחקרים ועדויות לכך שהמרכיב הפעיל בפלפלים חריפים – קפסיצין (capsaicin) מפחית את תחושת הכאב הנלווית למחלה.
  • חשיפה מוגבלת וקצובה בזמן לקרינת שמש (הכוללת קרינת UV), גם כן ידועה כמקלה על הפצעים של הפסוריאזיס.
 
 
הטיפים כאן הינם לצורך ידע כללי בלבד – השימוש בהם הינו באחריותכם. יש להיוועץ במומחים מתחום הרפואה הקונוונציונלית ו/או המשלימה, כמו מומחים לתזונה טבעית וצמחי מרפא, לפני התחלת השימוש בתוספי תזונה, צמחי מרפא או חומרים אחרים. יש לוודא שאין התנגשות עם תרופות ותהליכים טיפוליים אחרים שאתם עוברים.
 
לקביעת פגישת ייעוץ והתאמת טיפול אישי התקשרו 050-6306357

או מלאו פרטיכם בטופס "צור קשר" ואחזור אליכם.