צמחי מרפא – מענה אפקטיבי מהטבע לטיפול במחלת הפסוריאזיס

 

חולי פסוריאזיס מחפשים פתרונות טיפול חדשים

 
ההתעניינות הגוברת והולכת בפתרונות מהטבע למחלות כרוניות חשפה חולים רבים לתרומת צמחי מרפא, בהקלת התסמינים ובשיפור איכות החיים. קל וחומר כאשר מדובר במחלת הפסוריאזיס, מחלה אוטואימונית וגנטית של העור, שבה הנגעים מופיעים בדרך כלל בקרקפת, ברכיים, מרפקים, שוקיים ולעיתים גם בציפורניים.
בריטני ספירס, קים קרדשיאן וארט גרפונקל הם רק חלק מהסלבריטאים אשר מתמודדים עם מחלת הפסוריאזיס. קרדשיאן אובחנה בגיל 30 כחולה במחלה. היא לא היססה להכריז על כך מול מצלמות הטלוויזיה ואף חדלה מלהסתיר את הנגעים מפני הצלמים.
רוב החולים נוטים להיעזר בטיפולים קונבנציונליים למחלה. חלקם כבר מודעים יותר היום ליתרונם של צמחי מרפא בהקשר של מחלת הפסוריאזיס.
 
 

צמחי מרפא לטיפול בפסוריאזיס

 
ממחקרים קליניים עולה, כי ביכולתם של צמחי המרפא לשלוט בפסוריאזיס ותופעות הלוואי שלהם מעטות אם בכלל, בהשוואה לתכשירים סינטטיים. יתרונות נוספים של צמחי מרפא קשורים לזמינותם של התכשירים המבוססים עליהם וצורת השימוש בהם.
רפואת הצמחים מציעה “סל” של צמחי מרפא לטיפול בפסוריאזיס, בשימושים פנימיים ומקומיים (חיצוניים): חלקם מיועדים להפחית דלקתיות ולהאריך את ההפוגות שבין התפרצויות המחלה. אחרים מיועדים לסלק פסולת ורעלים דרך העור, להעניק לו לחות ועל ידי כך להפחית את היובש והגרד.
אחד הצמחים הנחקרים ביותר בקשר לטיפול בפסוריאזיס הוא המהוניה (Mahonia aquifolium). שנמצא כי הוא מעכב את הצמיחה המהירה והלא טבעית של תאי העור העיקריים שמרכיבים את האפידרמיס (שכבת העור העליונה), הביטוי העיקרי של המחלה.
צמחים אחרים אשר נחקרו בהקשר לטיפול בפסוריאזיס הם כורכום שהשימוש בו בטיפול במחלה הוא חדש יחסית וגם גדילן מצוי (Silybum marianum). מחקר על יעילות הכורכום בטיפול בפסוריאזיס מצא, כי אחד החומרים הפעילים בצמח מעכב את פעילות האנזים אשר אחראי לצמיחה מהירה של תאי העור המרכיבים את האפידרמיס. גדילן מצוי ידוע כצמח אשר מגן על הכבד. בקרב חולים בפסוריאזיס נמצאו שינויים ברקמת הכבד, החל בכבד שומני וכלה בשחמת הכבד. שימוש בגדילן מצוי על בסיס יומיומי עשוי לשפר את תפקוד הכבד ולמנוע את הצטלקותו.
צמחי מרפא אחרים שנחקרו בהקשר של פסוריאזיס הם אנג’ליקה סינית (דונג קוואי), קמומיל אשר מרגיע את העור ופלפל קאיין (קפסיקום), שמפחית את תחושת הכאב הנלווית למחלה.
 
 
“מימוזה”, מוצרי רוקחות טבעית מבית “בדרך הטבע”, מציעה 2 מוצרים לטיפול בפסוריאזיס על בסיס של צמחי מרפא:


 
לקביעת פגישת ייעוץ והתאמת טיפול אישי התקשרו 050-6306357

או מלאו פרטיכם בטופס "צור קשר" ואחזור אליכם.