קנדידה

קנדידה - תסמינים
קנדידה היא אחד מסוגי פטריות השמרים שחיות ומתרבות בגוף האדם. כל עוד הפטרייה נמצאת בגוף בכמויות קטנות ומערכת העיכול מוגנת על ידי אוכלוסיית החיידקים הידידותיים, היא אינה גורמת לנזק. אבל, כשמאזן החיידקים הידידותיים נפגע בגלל שימוש חוזר ונשנה באנטיביוטיקה, גלולות למניעת היריון, סוכרת לא מאוזנת, תזונה עשירה במתוק, או כאשר המערכת החיסונית נחלשת, נודדת הפטרייה ו"מתנחלת" בדרך כלל בנרתיק של האישה, במעי הגס או בחלל הפה והגרון.

ברפואה המשלימה רואים בקנדידה אחראית למחלות שונות, במיוחד אם היא מתפשטת בגוף כולו. אז היא גורמת למגוון של תסמינים שהשכיחים בהם הם: עצירות או שלשולים; כאבי בטן; כאבי ראש; כאבי שרירים; בחילות; פריחות בעור; דלקות בכליות ובשלפוחית השתן; סימנים שחורים מתחת לעיניים; תשוקה למזונות מתוקים וללחם; חיפוי לבן ועבה על הלשון ;יובש וריח רע מהפה (אם הקנדידה "התנחלה" בחלל הפה); תחושת כאב וצריבה בנרתיק והפרשה צהובה וצריבה בעת מתן שתן, אם מתפתח זיהום פטרייתי נרתיקי.

קנדידה - טיפול טבעי
הטיפול הטבעי בקנדידה שאני מציעה נעשה בשני צירים מקבילים:

  • שינוי תזונתי יסודי הכולל הסרה מוחלטת מהתפריט של מזונות אשר תורמים להתפתחות הפטריה ו"התנחלותה" במעיים ובאיברים אחרים בגוף כגון: חיטה, שמרים, לתת, מזונות מעובדים ומתועשים ומנגד להרבות בצריכה של ירקות טריים ודגנים מלאים, למעט חיטה.
  • נטילת תוספי תזונה וצמחי מרפא שמטרתם חיסול הפטרייה ומניעת הישנות נוכחותה בגוף וכן נטילת תכשירים פרוביוטיים שמטרתם חיזוק מצע החיידקים הידידותיים במעי הגס ודיכוי שגשוג הפטרייה.
חשוב להבין, כי הטיפול בקנדידה הוא תהליך ממושך שיכול לארוך בין ארבעה חודשים לחצי שנה.


לקביעת פגישת ייעוץ והתאמת תפריט אישית התקשרו 050-6306357
או מילאו פרטיכם בטופס "צור קשר" ואנחנו נחזור אליכם.